Usługi

toys

Wymiana wentylatora

W skutek zabrudzenia i zużycia wentylator zaczyna hałasować, utrudniając skupienie na pracy. Wystarczy wymienić wentylator. Gdy czyszczenie i smarowanie nie jest wystarczające, zamawiamy nowy wentylator.

 

memory

Naprawa płyt głównych

Naprawa laptopów z uszkodzoną płytą główną to najtrudniejsze usługi dla serwisu. Płyta główna w laptopie to bardzo złożony system. Wystarczy zlokalizować wadliwe elementy i je wymienić, aby notebook działał jak należy. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Elementów są tysiące, jedne mają wpływ na inne, dlatego dopiero po wymianie jednego, można diagnozować dalsze. Płyta główna zazwyczaj u autoryzowanego dostawcy kosztuje tyle co nowy lub pół nowego laptopa. Dlatego jest o co walczyć.

 

power

Wymiana gniazd

Zasilacz podłączony do gniazda ładowania powinien być podłączony w taki sposób, aby kabel nie był naprężony i na gniazdo nie działała żadna siła. Podłączanie i odłączanie wtyczki zasilacza powinno być wykonywane zawsze delikatnie i starannie. W przeciwnym razie konieczna będzie wymiana gniazda zasilania. Aby wylutować gniazdo zasilania trzeba rozebrać laptopa, aż do płyty głównej.

 

power_settings_new

Naprawa układów zasilania

Zwarcia na płycie głównej uszkadzają komponenty, co powoduje że laptop jest “martwy”. Po znalezieniu “spalonych” elementów, wymienimy je na sprawne, dzięki czemu prąd dotrze do wszystkich modułów komputera. Operacja jest ryzykowan, bo nie znalezienie wszystkich zwarć, grozi uszkodzeniem już wymienionych na nowe. Naprawa laptopów, które się nie włączają mimo sprawnego zasilacza, zajmują więcej czasu, niż standardowe serwisy, dlatego trzeba liczyć się kilkoma dniami bez komputera.

 

computer

Naprawa laptopów po zalaniu

Jeśli Ci się to już przydarzyło, NIE CZEKAJ! Wyjmij baterię i DZWOŃ do PLANET COMPUTER My wiemy co robić! Każda godzina oczekiwania zmniejsza znacząco szanse na uratowanie komputera. Specjalistyczna chemia oraz sprzęt pozwala na uratowanie Twojego laptopa.

Zalania są bardzo szkodliwe dla elektroniki. Z jednej strony powodując “zwieranie” i liczne zwarcia prowadzące do uszkodzenia płyty głównej. Z drugiej strony stanowią początek rdzewienia metalowych elementów, odpowiadających za przewodzenie, takich jak ścieżki czy nóżki. Po pewnym czasie korozja strawi przewodnik i płyta będzie do wyrzucenia.

 

help

Co zrobić gdy na laptopa wylał się płyn?

 1. Odłącz zasilanie i wyjmij baterię
 2. Postaraj się wytrzeć, wytrząsnąć jak najwięcej płynu z laptopa
 3. ZADZWOŃ po PLANET COMPUTER 794 611 433
 4. Twój sprzęt zostanie natychmiast rozkręcony i poddany naprawie
 5. Specjalistyczne środki chemiczne są w stanie przeczyścić styki i jeśli korozja nie wda się w ścieżki Twój laptop będzie uratowany bez użycia myjek ultradźwiękowych
 6. NAPRAWDĘ LICZY SIĘ CZAS, każdy dzień zwłoki ma znaczenie, dlatego nie czekaj i oddaj nam notebooka najszybciej jak to możliwe, zwiększasz tym szanse na udaną naprawę

Wilgoć jest jednak zabójcza dla elektroniki, dlatego musisz liczyć się z tym, że jeśli wylałeś na laptopa większą ilość płynu, to mimo czyszczenia i suszenia, nawet po naprawie, cieńsze od włosa ścieżki, w wielowarstwowej płycie głównej, Twojego notebooka mogą skorodować i laptop będzie martwy. Zdarza się to rzadko, ale powinieneś o tym wiedzieć, zanim zaakceptujesz koszty naprawy laptopa.

 

whatshot

Wymiana chłodzenia

W skutek ulotnienia czynnika z układu chłodzenia, nie zachodzi zjawisko “heat-pipe”, przez co ciepło nie jest odprowadzane z rdzeni procesora i grafiki. Dzięki wymianie na sprawny układ, zapobiegamy uszkodzeniu chłodzonych elementów. Gdy czyszczenie i wymiana pasty wraz z termo-padami nie przynosi efektu – należy wymienić układ chłodzenia.

 

bug_report

Usuwanie wirusów i skutków ich działania

Wirusy i złośliwe oprogramowanie jak np. Wirus “Policja” blokują funkcje systemu Windows, Czasami spowalniają pracę. Usunięcie ich jest zazwyczaj mocno utrudnione. W naszym serwisie laptopów pomożemy Ci szybko i skutecznie.

 

settings_applications

Zabezpieczenie przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem

Każdy komputer podłączony do internetu lub do którego podłączane są zewnętrzne nośniki musi posiadać oprogramowanie antywirusowe. Optymalnym rozwiązaniem są pakiety Internet Security. Chronią one nie tylko przed wirusami ale również przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami.

 

create_new_folder

Formatowanie i reinstalacja Windows

Aby przywrócić laptopa do stanu fabrycznego formatujemy dysk i instalujemy system na nowo. W pakiecie instalujemy wszystkie sterowniki, aktualizacje, najpotrzebniejsze programy. Z usługi tej korzystają klienci sprzedający swój laptop lub po zakupie nowego. Dzięki formatowaniu i instalacji systemu można też w ostateczności rozwiązać wiele problemów z systemem Windows.

 

insert_drive_file

Odzyskiwanie danych

Gdy skasuje się dane, które okazują się jednak potrzebne, można przywrócić większość plików. W razie gdyby uszkodzeniu uległ sam dysk twardy we współpracy z laboratorium pomagamy odzyskać cenne dane. Pamiętaj aby nie używać dysku z którego chcesz odzyskać dane. Nigdy nie odzyskuj danych na ten sam dysk.

Najczęściej w wyniku zalania, zabrudzenia lub wyrwania klawisza, potrzebna jest wymiana klawiatury na nową. Jest to usługa wykonywana ekspresowo. Zazwyczaj na następny dzień roboczy, laptop jest naprawiony i gotowy do odbioru. Wyjątek stanowią modele zakupione po za Europą. W tych przypadkach posiłkujemy się dostawcami z Ameryki i Azji. Wpływa to niestety na czas realizacji. Jednak nawet mimo tak olbrzymich odległości wymiana jest możliwa w ciągu 5 dni.

 

disc_full

Wymiana dysku

Ze względu na zużycie, wstrząs lub upadek, a także samodzielne próby naprawy dochodzi do uszkodzenia dysków. Dysk to nasze dane. Jest to podzespół największej wagi ze względu na swoją zawartość. Drugi dysk kupisz, ale zdjęć z dzieciństwa, bazy danych programów księgowych lub ważnych dokumentów i efektów wielu lat pracy – nie. Zawsze należy robić kopie bezpieczeństwa najcenniejszych danych i monitorować stan fizyczny i logiczny dysku. W celu zwiększenia komfortu pracy można wymienić dysk talerzowy HDD, na dysk półprzewodnikowy SSD. Możliwe jest w ten sposób skrócenie ładowania Windowsa do kilkunastu sekund. Dodatkową zaletą jest odporność na uszkodzenia mechaniczne spowodowane wstrząsem lub upadkiem.

 

Obsługa informatyczna firm – Otwock i okolice

Masz pomysł na biznes i wiesz jak go zrealizować ale nie masz głowy do komputerów, serwerów, drukarek, stron internetowych, adresów email oraz sieci komputerowych?

Świetnie trafiłeś

OFERUJEMY:

 • doradztwo i projekty w zakresie IT
 • sprzęt komputerowy
 • strony www wraz z pozycjonowaniem
 • domeny pl , com oraz inne
 • zakładanie adresów email
 • hosting
 • tworzenie i administracja infrastrukturą sieciową
 • zapewnienie bezpieczeństwa danych
 • pełną obsługę IT dzięki czemu oszczędzisz kosztów związanych z zatrudnieniem informatyka, zyskując korzyści związane z fachowa opieką informatyczną twojej firmy

Dzięki nam nie będziesz musiał myśleć o zapewnieniu ciągłości pracy sieci komputerowej, pilnowaniu licencji na oprogramowanie czy prowadzeniu dokumentacji. Zajmiemy się również reklamacjami, dostawą, opieką informatyczną i wdrożeniem.

Ponadto jako nasz klient skorzystasz ze zniżek na sprzęt i oprogramowanie.

Pogotowie komputerowe – Otwock i okolice

 • Nie działa internet?
 • Komputer wolno pracuje?
 • Otwierają się okienka?
 • Nie działają niektóre funkcje?

Skontaktuj się z nami niezwłocznie a otrzymasz fachową pomoc u Ciebie w domu.

 • usuwanie usterek
 • przyśpieszanie komputera
 • ustawienia routerów wifi
 • usuwanie wirusów i robaków

dojazd: Otwock i okolice